V rámci služeb dentální hygienistky nabízíme

  Vstupní vyšetření u dentální hygienistky - Zahrnuje důkladné vyšetření stavu zubů a parodontu, určení množství a lokalizace zubního plaku a kamene, návrh ošetření.

  Instruktáž dentální hygieny - Cílem je seznámit a naučit pacienta správné technice čištění zubů. Součástí je výběr vhodných pomůcek.

  Profesionální odstranění zubního kamene - Spočívá v šetrném odstranění zubního kamene ultrazvukem nebo ručními nástroji.

  Leštění zubů - Obvykle následuje po odstranění zubního kamene, provádí se speciální leštící pastou a speciálním kartáčkem nebo gumičkou, abychom znesnadnili vytváření zubního plaku a usazování nečistot. Doporučujeme je také u pacientů po sejmutí pevného ortodontického aparátu.

  Pískování zubů - Slouží k odstraňování pigmentů, které vznikají na zubech vlivem barviv obsažených v potravinách (káva, čaj, víno, tabák…). Provádí se pomocí přístroje AIR- FLOW.

  Fluoridace - Je založena na aplikaci fluoridových preparátů na sklovinu. Doporučujeme ji provádět u pacientů po sejmutí pevných rovnátek a u pacientů s bílými skvrnami na sklovině, které jsou projevem demineralizace skloviny. V současnosti se doporučuje k posílení struktury skloviny pravidelná aplikace látek dodávajících sklovině vápník a fosfáty (např. MI Pasta).

   

  Jednotlivé úkony se mohou při jednotlivých návštěvách u dentální hygienistky vzájemně kombinovat dle potřeby pacienta. Ošetření, které je nezbytnou součástí léčby zánětu dásní a parodontu, je šetrné a bezbolestné.